Voľnočasové aktivity

Prenájom chaty vám umožní stráviť dovolenku aktívne s využitím množstva možností


Turistika

Okolie chaty Terchová poskytuje výnimočné možnosti turistiky a to najmä svojou hustou sieťou značených chodníkov a ich rôznou charakteristikou. Už 15 minút chôdze od ubytovania v Chate Terchová začína chodník do Jánošíkových dier s množstvom vodopádov a perejí, lávkami, rebríkmi a reťazami na prekonávanie skalných stupňov. Chodník pokračuje cez Tesnú rizňu až na vrcholy Rozsutcov.

Množstvo alternatív ponúka aj prechod hlavného hrebeňa. Do Snilovského sedla sa môžete vyviezť kabínkovou lanovkou. Veľmi zaujímavú túru nám ponúka Zbojnícky chodník s pokračovaním cez Obšívanku v skalných stenách s prevýšením približne 500 m, ktorý začína od centra Terchovej (približne 1100 m od chaty).

Cykloturistika

V okolí Terchovej sú značkované cyklistické trasy s rôznou náročnosťou.

Lanový park

Zhruba 500 m od chaty sa nachádza lanový park. V korunách stromov si môžeťe vyskúšať svoju šikovnosť a odvahu.

Rafting

Raftovať môžete na rieke Orave an dvoch úsekok z Dolného Kubína do Párnice a ďalej do Kraľovian, celkovo približne 2 hodiny.

Lyžovanie

Lyžiarske stredisko Vrátna (3 km od chaty) ponúka výborné podmienky pre zjazdové lyžovanie na 17 zjazdovkách v lokalitách: Paseky, Poludňový Grúň, Chleb a Príslop. Menšie stredisko - Ski Gavurky sa nachádza hneď pri chate (60 m), je vybavené požičovňou výstroja, bufetom a zasnežovaním. Pre mierny svah a lyžiarsku školu je vhodné hlavne pre začiatočníkov.

Z ďalších stredísk v okolí je možnosť navštíviť napríklad 27 km vzdialenú Kubínsku Hoľu alebo najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku Jasná (77 km).

Skialpizmus

Malá Fatra ponúka veľmi dobré podmienky pre tento veľmi rýchlo sa rozvíjajúci šport zimnej turistiky s možnosťou využiť vysokohorské chaty pod hrebeňom s celoročnou prevádzkou na odpočinok.